کاربران نوقا را نام نسخه جدید سیستم عامل اندروید انتخاب کردند

کاربران نوقا را نام نسخه جدید سیستم عامل اندروید انتخاب کردند

- درخبر
0
۰

گوگل هفته قبل به طور رسمی نام سیستم عامل موبایلی خود را نوقا نام گذاری کرد.که قبلا از آن با نام android N بهره برداری کرده بود و از کاربران دعوت کرد تا نام نسخه جدید اندروید را برگزینند.

 

کاربران خارجی سعی زیادی کردند تا نام اندروید جدید نوتلا شود ولی ناکام ماندند و نام جدید آن نوقا انتخاب شد.این نام برگرفته از یک شیرینی تبریزی است که شبیه به گز اصفهانی نیز میباشد.

این عمل بیشتر کاربران خارجی را خوشحال نکرده است و بحث های زیادی را به راه انداخته اما از قرار معلوم در کل پیشنهادات کاربران از این نام استفاده شده است و برند نبودن این نام نیز به انتخاب این نام کمک شایانی کرده است.

انتخاب نام جدای از برند نبودن آن بسیار مهم است زیرا وقتی شما نامی را انتخاب کرده و آن نام به موفقیت های زیادی در بازار می رسد شما می توانید با استفاده از آن نام محصولات زیادی را در رابطه با آن وارد بازار کنید.

به گفته Enderleباید در انتخاب نامی جهانی نیز سعی کرد تا درصورت ترجمه به زبان های دیگر مشکلاتی را ایجاد نکند.

برای مثال خطوط هوایی braniff در سال ۱۹۸۷ با شعاری در رابطه با صندلی های چرمی جت هایش که می گفت:در چرم پرواز کنید. در زبان اسپانیایی به “en cuero” ترجمه شده بود به کلمه en cueros که به معنای برهنه پرواز کردن بود اعتراضات شدیدی را به دنبال داشت.

در نسخه جدید اندروید گوگل تمرکز اصلی خود را بر روی افزایش بازدهی و امنیت و خلاقیت گذاشته است.

آخرین پیش نمایش سیستم عامل که چارمین آن است به تیم سازنده آن کمک خواهد کرد تا با جمع آوری اطلاعات از کاربران و آزمایش هایش بر روی بهبود آن کار کند.

در این نسخه گوگل موفقیت های زیادی را در ز مینه تضمین امنیت کاربران بدست آورده همچنین با بهبود بازدهی و عملکرد سیستم عامل همراه بود است که سوال اصلی در این رابطه این است که آیا توسطط کاربران به معنای واقعی قابل لمس خواهد بود یا خیر.

آخرین انتشار به سازندگان اجازه می دهد تا بطور مستقیم با نوشتن روی GPU بوسیله Vulcan API بسیار جالب خواهد بود.اما نحوه ی پدیدار گشتن و استفاده از آن هنوز بطور کامل روشن نیست.

مهمترین ویژگی که گوگل به طرف آن در حال حرکت است استاندارد سازی استفاده از واقعیت مجازی می باشد.که بصورت فزاینده ای در حال رشد است که شرکت های نظیر HTCو samsung تلاش های زیادی را در این رابطه انجا می دهند.

با زیاد شد تعداد کاربران به گفته enderle شرکت های بزرگ در زمینه امنیت محصولاتشان دغدغه های زیادی دارند.آن ها مدت های زیادی را سعی در برطرف کردن حفره های امنیتی دارند.

همچنان اگر گوگل بتواند تا نسخه جدید را برای گوشی هایی که در دوران تعطیلات تابستانی به بازار عرضه می شوند آماده کند کمک شایانی به کاربران و بازار گوشی های هوشمند خواهد کرد.

جوابی باقی بگذارید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما همچنین ممکن است خوشتان بیاید از

ویروسی موفق به تازگی بسیاری از دستگاه های اندرویدی را آلوده کرده

به تازگی ویروسی که از طرف تیمی متشکل از مجرمان سایبری چینی ساخته شده بسیاری از دستگاه های اندرویدی را آلوده کرده است پس با ما همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.