خرید استارتاپ Gliimpse توسط Apple

خرید استارتاپ Gliimpse توسط Apple

- درخبر
0
۰

شرکت fast روز دوشنبه گزارشی را مبنی بر خریداری کردن سوابق پزشکی استارتاپ Gliimpse توسط اپل را منتشر کرد. هدف این شرکت از خریداری این استارتاپ گسترش حضور خود را در مراقبت های بهداشتی شخصی بازار مدیریت اطلاعات عنوان شده است. همچنین کمپانی اپل تایید کرده است که این خرید در اوایل سال جاری صورت گرفته است.

اپل در سال های اخیر توجه ویژه ای را به مراقبت های بهداشتی با ارائه محصولاتی مانند: HealthKit، CareKit و ResearchKit نشان داده است.

به گفته Tim Bajarin، رئیس بخش استراتژی های خلاق اپل این شرکت در ایجاد محصولات و خدمات در سراسر حوزه سلامت تلاش زیادی را انجام می دهد. Gliimpse توانایی بسیار بالایی را به اپل در امر دنبال کردن اطلاعات سلامتی و گره زدن این اطلاعات با اکوسیستم محصولات این شرکت و سرویس های آن ارائه می دهد.

Gliimpse به مدت سه سال در روی تکنولوژی خود درحال کار کردن است که از آن به عنوان یک ماشین جادویی نام می برد.

هدف از این امر تبدیل اطلاعات غیر قابل درک توسط مردم عادی از داده های پزشکی به اطلاعات قابل درک توسط انسان و ماشین هاست.

Roeen Roashan، تحلیلگر ارشد تکنولوژی مراقبت های بهداشتی در IHS Markit می گوید: اپل تا کنون در بخش اطلاعات بهداشت و درمان جمع آوری شده خارج از طیف بالینی متمرکز شده است.

“با Gliimpse، شما قادر به دسترسی به پرونده، سوابق آزمایشگاهی و داده ها از داروخانه ها هستید. این امر نه تنها باعث گسترش محصولات اپل در این عرصه است همچنین باعث افزایش قابلیت های تجزیه و تحلیل آن از لحاظ ارائه سرویس های مراقبتی بهتر به بیمار است.

کاری که اپل با Gliimpse انجام خواهد داد فعلا در هاله ای از ابهام است اما این شرکت به نگه داشتن راز های خود مشهور است.

به گفته چارلز کینگ تحلیلگر ارشد در Pund-IT اپل ممکن است Gliimpse را به عنوان یک تکنولوژی مهم را درسرویس بهداشتی فراگیر لحاظ کند یا از آن به عنوان مکمل در پروژه های دیگر سلامت و تناسب اندام بدل کند. اما پیش گویی آن در این برهه از زمان امکان پذیر نیست. به گفته باب ادانل تحلیلگر ارشد در Technalysis خرید Gliimpse توسط اپل می تواند سرنوشت جدیدی را در پروژه های این شرکت رقم بزند همچنین وی توضیح می دهد تین عمل اپل نشان می دهد که این شرکت به دنبال بخش های دیگری خارج از فعالیت خود در بازار فعلی است که بخش اطلاعات و درمان یکی از آن  هاست.

بخش بهداشت و درمان می تواند برای فروشندگان با تجربه حاضر در کسب و کار این بخش چالش انگیز باشد، چه رسد تازه وارد هایی مانند اپل.

چالش اصلی در این میان به گفته Roashan قابلیت همکاری در سراسر سیستم است , نه در سیستم عامل های اپل، بلکه در سراسر شبکه های ارائه دهنده بخش بهداشت و درمان است.

چالش های متعدد برای هر شرکت در امر کسب و کار بهداشت و درمان وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از: عدم اجماع در میان ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و خدمات، تکیه بر فن آوری های اختصاصی و رقابت شدید در میان آن ها. حتی طرح هایی مانند سوابق پزشکی الکترونیکی می تواند سبب سردرگمی هاییی شود زمانی که پزشکان و نهاد های غیر وابسته و سفر به کشور های خارج از آمریکا نیز به این مشکلات اضافه می شود وضع حتی وخیم تر از گذشته می شود.

هر کشور قوانین و مقررات بخصوصی را در این بخش دارد که مختص نیاز های همان جامعه است.با Gliimpse اپل قادر است تا برخی مشکلات موجود بر سر راه سیاست های بخش بهداشت و درمان که به ضرر مردم است را از میان بردارد.

به گفته jeff Dachis مدیر شرکت one drop این عمل قدم  کوچکی به سمت دموکراتیزه کردن اطلاعات بهداشت و درمان و ایجاد یک مصرف کننده با قدرت بیشتر است.

“، اولین گام در تحقق این عمل در دسترس قرار دادن اطلاعات بهداشت و درمان هر فرد در اختیار خود فرد است که Gliimpse توانایی انجام این کار را دارد.”

در کنترل قراردادن اطلاعات بهداشت و درمان هر فرد توسط خود شخص باعث بهبود مشکلات حاصل از امر انتقال ناقص اطلاعات سلامتی هر شخص شود.

“ایده داشتن کنترل اطلاعات پزشکی بیماران توسط خود آن ها می تواند ویزیت های پزشکی را ساده تر، و تشخیص و درمان را امن تر و با خطای احتمالی کمتر کند،”

جوابی باقی بگذارید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما همچنین ممکن است خوشتان بیاید از

برادرهای دوقلو فضانورد ناسا

اسکات کلی فضانورد ناسا پس از اقامت یک